Vila Grossmann bude o květnových svátcích mimořádně otevřena pro veřejnost

29.4.2024

Ostrava, 29. dubna 2024 - Po oba květnové svátky (ve středu 1. a 8. května 2024) bude Vila Grossmann otevřena pro veřejnost. Průvodci tak výjimečně rozšířili standardní otevírací dobu, obvykle se totiž návštěvníci mohou do nově otevřené vily podívat vždy od pátku do neděle. Prohlídky s průvodcem budou probíhat od 10:00 do 18:00 hodin (poslední prohlídka v 17:00) a z kapacitních důvodů je nutné si je předem rezervovat na webu Vily Grossmann nebo zakoupit vstupenku na některé z poboček Ostravainfo!!!.

„Sváteční dny doslova vybízí k tomu, abychom brány vily otevřeli všem zájemcům o prohlíd- ku. První máj navíc mohou návštěvníci využít k romantické procházce zahradou, která bude v otevírací době veřejnosti volně přístupná,“ láká produkční Vily Grossmann Jan Vlček s tím, že nově zrestaurovaná zahrada je jedinečná architekturou ve francouzském stylu. Prohlídku vily si bude možné, kromě standardních víkendových prohlídkových okruhů, rezervovat také na středu 8. května, kdy si veřejnost připomíná historickou událost konce 2. světové války. „Vilu ke konci války obývala rodina Rybových, která se před nebezpečím před spojeneckými nálety uchýlila do bezpečí do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm. Osvobozovací boje na- štěstí vilu nepoznamenaly, a tak se do ní mohou návštěvníci po zdařilé rekonstrukci, která byla dokončena na jaře tohoto roku, opět vydat,“ doplňuje Vlček.

Nový turistický cíl Ostravy, unikátní Vila Grossmann, prošel rozsáhlou rekonstrukcí a obno- vou, která probíhala od konce roku 2021 do března roku letošního. Své brány návštěvníkům Vila Grossmann nově otevřela ve čtvrtek 4. dubna 2024. V mnoha směrech výjimečnou vilu
s reprezentativním sídlem stavební kanceláře si nechal v letech 1922–1924 postavit František Grossmann. Dobový tisk stavbu v době jejího vzniku označil za pohádkový palác, čekal ji však nelehký osud a v závěru mnoho let chátrala. Byla stižena nevhodnými stavební zásahy, objekt byl napaden dřevomorkou a zatékalo do něj.

Na prohlídku Vily Grossmann se mohou návštěvníci obvykle vydat vždy od pátku do neděle v době od 10:00 do 18:00 hodin, mimořádně pak o vybraných svátcích. Vstupenky jsou v prodeji na webu www.vilagrossmann.cz nebo na pobočkách Ostravainfo!!!

 

Zpět